вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się eksploatują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego i starannego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий