среда, 25 мая 2016 г.

Budowa ploty PVC na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie zada zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Projekotwanie sztachetki plastykowe na plot i bramkę ze sztachet nie zada zezwolenia na to oraz raportowania tego faktu gminie oprócz kilku przypadków.

Ogrodzenia z plastiku na plot i furtę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma graniczącymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów przy drogach prywatnych i wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenie PVC na ogrodzenie i furtę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę wykonania jego montażu a także zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych oraz jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa wymagane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Protest może być w sytuacji, kiedy zamierzane balustrady z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieprawidłowe z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji jak przewidywane ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie rozpoczęcia prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku chęci postawienia ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий